تفاوت ایران و چین...
10 دی 87 - 19:48

1-تو کشور چین مردم به احترام سالروز مرگ یکی از بزرگانشون یک ساعت بیشتر از روز های دیگه کار می کنن تا به اون مرده احترام بگذارن و این یعنی یک ساعت کشور خودت رو جلو بنداز.ولی تو ایران سالروز شهادت یا وفات هر امام یا معصومی تعطیله یعنی یک روز از کل دنیا عقب بیفت.

2-اگه چین یک جنس خارجی رو وارد کشورش می کنه بعد از وارد کردن چند تا محدود دیگه وارداتش رو قطع می کنه تا با تجزیه و تحلیل اون کالاخودش اون رو بسازه وبشه صادر کننده ی اون کالا ولی ماشاالله ایران هر جنس خارجی را با تعداد میلیونی وارد می کنه تا کمر تولید کننده ی بد بخت داخلی 2 شقه بشه.

3-جوان های چینی بعد از گرفتن مدرک تحصیلی شون می رن سر کار و هیچ کاری رو عار نمی دونند حتی پست ترین کارها رو چون می دونند که به پیشرفت کشورشون کمک می کنه. ولی جوون های با مرام ایرانی سر چهاراه ها در صدد .........دختر مردم تحت هر شرایطی می باشند.گور بابای پیشرفت مملکت.

4-صرفه جویی تو کشور چین به حدیه که اگه شیر آب تصفیه رو یک دقیقه بازگذاشتی خود به خود قطع می شه و حد اقل تا دو سه دقیقه ی دیگه هم نمیاد چون اونها قدر آب رو می دونند ولی توایران یارو با شلنگ آب تصفیه باغ آب می ده عین خیالش هم نیست.گور بابای صرفه جویی برای نسل های آینده!

5-چین اقتصاد همه ی دنیا رو قبضه کرده چون می دونه با هر کشوری از چه راهی ارتباط اقتصادی برقرار کنه مثلا برای ایران تسبیح!قبله نما!!وچیز های دیگه می سازه برای کشور های دیگه هم متناسب با نیاز هاشون ارتباط برقرار می کنه. ولی ایران…….

6-اگه یه لیوان نصفه آب رو بدی به چینی جماعت میگن یه لیوان می بینیم که نصفش پره ولی اگه همون لیوان رو بدی به ایرانی جماعت همه بلا استثنا یه لیوان می بینن که نصفش خالیه!

7-ماشین های چینی و کره ای رو تو کشور های اروپایی و آمریکایی رو هوا می زنند ولی پیکان ایران رو بردن سوریه از بس داغون بود پسش فرستادن!

8-بهره ی وام بانکی تو چین 2 یا 3 درصده چون می دونند که کسی که وام می گیره می خواد یه کار تولیدی راه بندازه ولی بهره های وام بانکی تو سیستم بانکداری اسلامی ایران چقدره؟!!

9-اگه یه مفسد اقتصادی تو چین پیدا بشه بدون محاکمه:اعدام  ولی مسوولان ایران حتی جرئت فاش کردن اسم مفسدان اقتصادی رو هم ندارند.

10-چینی ها اگرچه IQ کمتری نسبت به ایرانی ها دارند ولی چیزی دارند به نام پشتکار که کمتر ایرانی از این خصیصه استفاده می کنه.

حالا خودتون قضاوت کنید آیا سیاست ما عین دیانت ماست؟

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 11 دی 1387    | توسط: نیما    | طبقه بندی: مطالب خواندنی، علمی، طنز،     |
نظرات()