هیچ معلوم نیست که چرا این روزها یافتن پست مناسب برای اول مظلومِ همه‌ی مدیران جمهوری اسلامی ایران، یعنی دکتر عوضعلی کردان، برای دولت کریمه و عدالت‌محور نهم و به خصوص شخص رئیس جمهور محترم آقای دکتر احمدی‌نژاد به یکی از دغدغه‌های اصلی بدل شده است؛ چرا که با توانایی‌های خارق العاده ایشان در شیوه‌های مدیریتی، قطعا آقای دکتر کردان به هر سمتی که منصوب شوند منشا خدمات خیری خواهند شد.
برای اثبات این موضوع در اینجا، صرفا به عنوان نمونه به چند پست کلیدی از میان انبوه پست‌های کلیدی‌ای که جناب آقای کردان در آنها خوش خواهند درخشید می‌پردازیم:

ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
قطعا و یقینا بهترین شخص برای انتصاب به این پست کسی است که دارای مدرک دکترای حقوق باشد و از میان تمامی چند هزار دکتر حقوقی که در ایران حضور دارند دکتر کردان برای این سمت اصلح است. پس از انتصاب ایشان قطعا شاهد رشد چند هزار درصدی ثبت و صدور اسناد خواهیم بود تا جاییکه میزان صدور سند برای املاک ثبت شده در همین چند ماه باقیمانده، بسیار بیشتر از کل اسناد صادر شده از زمان پهلوی تا به حال و همچنین مساحت آنها شش برابر مساحت کل ایران باشد! به این ترتیب دولت محترم خواهد توانست در این زمینه هم سند زرین دیگری بر خدمات دولت کریمه بیفزاید.

وزارت آموزش عالی
انتصاب دکتر کردان به این وزارتخانه قطعا باعث خواهد شد تا انقلابی در آموزش عالی به وجود آید تا جاییکه در سال 1388 دولت کریمه با افتخار اعلام کند که میزان دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در طی این چهار سال، به قدری بوده که هم اکنون کشور با بحران بیسواد، کم سواد، سیکل و دیپلمه روبروست و طرح اعطای مدرک دوبل در دست اجراست.

در این زمینه به ویژه طرح ابتکاری دکتر کردان مبنی بر دریافت مدرک بدون اطلاعِ گیرنده مدرک، که در طی آن یک مدرک دکتری افتخاری معتبر یکهویی به دست شهروندان خواهد رسید خواهد توانست در بالا بردن روحیه مردم و گسترش شادی و شعف همگانی و همچنین دق‌مرگ کردن تمام دانشگاهیان مزدور خارج از کشور موثر باشد.

وزارت امور خارجه
بی شک یکی از وظایف بزرگ ریاست محترم جمهوری در ارتباط با سیاست خارجی ایران، نوشتن نامه به سیاستمداران مهم و افراد معتبر بین المللی است که متاسفانه هیچ کدام از آنها با پاسخ مناسبی روبرو نشده است. معرفی دکتر کردان به عنوان وزیر امور خارجه باعث خواهد شد در طی مدت کوتاهی پاسخ تمام این نامه‌ها به کمک کارشناسان متعهدی که دکتر کردان برای دریافت مدرک دکتری خود از آنها کمک گرفت، به دست دکتر احمدی نژاد برسد. در این زمینه به خصوص از زحمات اسمال دس‌طلا و نوید کپی‌کار تشکر ویژه به عمل می‌آید.

ریاست سازمان تربیت بدنی
هرچند که انصافا دل کندن از برادر خوش ذوق و دست و دلبازی همچون مهندس علی‌آبادی سخت است، اما دکتر کردان در این سمت هم خواهد توانست منشا خدمات شایانی باشد. کسب دو هزار و پانصد مدال طلا، هزار و پانزده نقره و چهار هزار و سیصد برنز در مسابقات المپیک سال آینده، تنها گوشه‌ای از موفقیت‌های چشمگیری خواهد بود که دکتر عوضعلی کردان در مقام رئیس سازمان تربیت بدنی، با کمک دوستانی چون دکتر جواد خیابانی (متخصص در شوهر دادن مادر ورزش ایران به هر کس که بیشتر بسلفد!) و زرگرها، فلزتراشان و مدال فروشان بازار مسگرهای تهران به آنها دست خواهد یافت.

ریاست سازمان انرژی اتمی ایران
بی‌شک دکتر کردان هر عیبی که داشته باشد، از نظر صداقت، سواد، حق شناسی و شرافت کاری چیزی از دکتر آقازاده رئیس کنونی سازمان انرژی اتمی ایران کم ندارد. افزون بر این چرا وقتی رئیس جمهور ممکلت به صراحت خبر از کشف دانشمندان 16 ساله‌ی انرژی اتمی می‌دهد، کسی بر کرسی ریاست این سازمان تکیه نزند که بتواند مشکل مدارک دانشگاهی این نوگلان باغ دولت نهم را در چشم‌به‌هم زدنی حل کند؟

ریاست بنیاد جانبازان
هر چند که دکتر کردان در جلسه استیضاح ناجوانمردانه‌ی خود، با صداقت و فروتنی و حجب و حیایی که همیشه به آن شهره بوده است ساعاتی درباره جانبازی خود در جبهه‌های غرب کشور ،داد سخن داد و سپس تاکید نمود که درباره‌ی آنها حرف نمی‌زند تا ذخیره‌ی آخرتش باشند اما با شناختی که از عطش این مرد بزرگ و مدیر لایق جمهوری اسلامی ایران در خدمت به مردم وجود دارد، می توان با قاطعیت گفت که اگر این مسئولیت خطیر به ایشان محول شود آن را رد نخواهد کرد. آری دکتر کردان همیشه حاضر بوده و هست تا نه تنها ذخایر دنیوی و اخروی که حتی آبروی خود و خانواده‌اش را برای خدمت به نظام و مردم خرج کند و خواهید دید که در صورت قبول این مسئولیت، مدرک جانبازی خود ممهور به مهر بالاترین مسئولان بنیاد جانبازان را مبنی بر جانبازی دویست و هشتاد درصدی خود ارائه خواهد داد. علاوه بر این آنگاه مشخص خواهد شد که چه بسیار ازمدیران صدا و سیمای ج.ا.ا. و نیز مسئولان شهرهای شمالی کشور جانبازی‌هایی در حدود 150 درصد داشته اند و خاضعانه هزینه‌ی آخرتشان کرده بودند.

ریاست سازمان پزشکی قانونی کشور
دکتر کردان بی‌شک در این سمت نیز بسیار موفق عمل خواهد کرد و چه بسا مجلس آینده‌ی ما پر از افراد مشهوری شود که در تاریخ نامشان به نیکی مانده و اکنون مشخص شود که نمرده‌اند! و در مقابل چه بسیار گورهایی در بهشت‌ زهرا و سایر گورستان های عمومی متعلق به سیاستمداران اصلاح‌طلب یا اصول‌گرایانی همچون احمد توکلی باشد که نمی‌خواستند بمیرند و هنوز هم فکر می‌کنند نمرده‌اند اما بر طبق اسناد رسمی مدتهاست که مرده‌اند!

...
فرشته‌ی قانون

از میان دو هزار و پانزده پست مهم و مدیریتی‌ای که در جمهوری اسلامی وجود دارد و چندتای آنها به عنوان شاهد مثال در بالا آمد، هیچکدام بی‌شک به اندازه‌ی فرشته‌ی قانون به قد و بالای برازنده‌ی این دردانه‌ی حوزه‌ی مدیریت جمهوری اسلامی برازنده نیست. پیشنهاد مصرانه‌ی ما اینست که جناب آقای دکتر در هر سمتی که ان شاالله به تشخیص آقای دکتر احمدی نژاد منصوب شدند، با حفظ سمت در سر در کاخ دادگستری و در نقش فرشته‌ی شمشیر به دست آن نیز ایفای نقش بفرمایند. کمترین فایده‌ی این کار اینست که هفتاد میلیون ایرانی به نیکی خواهند فهمید که با چه نوع فرشته و چه نوع عدالتی طرف اند و بی‌خود، خودشان و مسئولان محترم را خسته نمی‌کنند! چه خدمتی از این بالاتر؟!

نوشته شده در تاریخ شنبه 23 آذر 1387    | توسط: نیما    | طبقه بندی: مطالب خواندنی، طنز،     |
نظرات()